Soniboy honlapjára tévedtel!

Nézz, hogy láss a világban !

FÜVES





Úgy érzed, hogy jól esne egy méregtelenítés? Szeretnéd felfrissíteni a szervezeted? Böjtölsz, esetleg tisztítókúrán vagy? Akkor valószínűleg hallottál már a csalán jótékony hatásairól.

nagy_csalan__urtica_dioica_

Röviden összefoglalom Neked, hogy mit is érdemes tudni erről a mindenttudó “csodaszerről”.

Napjainkban ismét népszerűek a tisztítókúrák, a böjtök melyeket sokszor kombinálnak gyógynövényekkel, gyógyteákkal.

A tisztítókúrák szinte elképzelhetetlenek a nagylevelű csalán nélkül.

Népies nevei: csollán, csovány, csalány, csanál, csohán.

Nézzük mi mindenre is jó!

- Az egyik leghatékonyabb vértisztító növény. A leveléből készült tea eltávolítja a szervezetedből az anyagcsere során keletkező méreganyagokat, de nem terheli ezzel a vesét, mivel azt is fokozottabb vízkiválasztásra serkenti. Ezáltal érelmeszesedésesetén érdemes rendszeres csalánkúrát tartani.

- Magas vastartalma gyógyír a vérszegénységre.

- Ha hajlamos vagy vese- és hólyagkőképződésre, akkor érdemes rendszeresen csalánkúrát tartanod, mivel így még időben kiválasztódhat a homok. Fontos, hogy vizelethajtó hatása miatt pótolni kell a káliumot. A vese- és szívprobléma miatti ödémát nem orvosolja. Ebben az esetben orvosi segítséget kell kérni.

- Gyomor- és bélhurut esetén is kihasználható tisztító hatása.

- Köszvény, ízületi gyulladás és reumatikus panaszok esetén is sikerrel alkalmazhatod.

- Vértisztító hatásának köszönhetően csökkenti a pattanásokat,  az allergiás tüneteket (ekcémát, csalánkiütést, szénanáthát).

- Mivel vízhajtó, így csökkentheti a menstruáció előtti kellemetlen tüneteket, amiket a fokozott vízvisszatartás okoz. A menstruációs görcsök esetén alkalmazható teákról még fogok írni egy későbbi bejegyzésemben.

- Szépségápolásnál sem hagyhatod ki, mivel pórusösszehúzó hatása van. Ezt használd ki arcgőzölésnél, tisztító hatását pedig akkor is áldhatod, ha a zsíros bőrűek táborába tartozol.

- Még a hajad is gyorsabban nő és szebb erősebb lesz, ha rendszeresen rendszeresen leöblíted a hajad csalánfőzettel.

- Nagymamáink a mai napig használják teáját, köhögés, fájó török, megfázás esetén.

Tudod, hogy mi minden készülhet belőle és hogyan készítsd el?

1. Csalántea: 1 púpozott evőkanál csalánt önts le 2,5-3 dl forrásban lévő vízzel. 3-4 percig hagyd ázni, majd szűrd le. Napi 2-3 bögrénél  (6-7 dl teánál, amiben 8-12 g növény van), ne fogyassz többet! Akár fél éves kúrát is tarthatsz.

2. Csalánfőzelék: Hetente csak egyszer fogyasztható, mivel vesegörcsöt okozhat. Csak tavasszal szedj, mikor még a leveli nem csípnek vagy bioboltból szerezz! Receptet itt találsz. A leveleiből akár köretet is készíthetsz. Csak meg kell párolnod azokat.

3. Friss csalánnal csapkodás segítség a reumás, isiászos, lumbágós fájdalmakra.

4. Hajmosáshoz egy ötliteres fazékba dobj 10 maréknyi csalánt, majd lassú tűzön forrásig melegítsd. Ezután megfelelő hőmérsékletre hűtsd!

5. Csalánfürdő: Egy kád forró vízbe 3-4 hosszú szárú csalánt levelekkel áztass le, s ha megfelelő hőfokra lehűlt, akkor feküdj bele. Garantált a felfrissülés. Magas vérnyomás esetén nem ajánlott!!!

Ha túladagolod, akkor gyomorpanaszok, bőrégés jelentkezhet.

Remélem sikerült egy kis ízelítőt adnom a csalán sokoldalú felhasználásáról és jótékony hatásairól.

--------------------------------------------------------------------------------------------

A bodza mint természetes gyógyszer

2001-4_fekete_bodza

A bodza sok mindenre nyújt gyógyírt. Egyike a legrégibb és legsokoldalúbban felhasználható gyógynövényeinknek. Gyakorlatilag minden részét – a virágoktól, termésektől kezdve a levelein és a kérgén át egészen a gyökeréig – használhatjuk különféle megbetegedés esetén.

 

 

A bodza hatékony gyógynövény: vértisztító, izzasztó és hashajtó hatású; véd hurut és reuma ellen; segít vízkór, isiász és keringési panaszok esetén; serkenti a versműködést (méregtelenít); magas vitamintartalmának köszönhetően megelőzhetünk sok betegséget. 
A bodza ízletes csemege is, a konyhában is sokféleképpen felhasználhatjuk – a bodzavirágot kisüthetjük palacsintatésztában, a bogyókból pedig készíthetünk bort, likőrt vagy lekvárt.

BODZASZÖRP

Hozzávalók: 6 l víz, 3 kg cukor, 10 dkg borkősav, 3 felkarikázott citrom, 10 nagyobb bodzavirág

Elkészítés: 
1.) A cukrot a vízbe keverjük, felforraljuk, és szirupot főzünk belőle.
2.) Megvárjuk, amíg teljesen kihűl, és belekeverjük a borkősavat, a citromkarikákat és a bodzavirágokat.
3.) Lefedjük, és hűvös helyen (hűtőben, spájzban) 1 hétig tároljuk. (ez idő alatt minden reggel és este átkeverjük az egészet)
4.) A hét leteltével literenként 1 késhegynyi szalicilt keverünk a fazékba, majd leszűrjük és jó alaposan kimosott üvegekbe töltjük a kész szörpöt. Parafadugóval lezárjuk, és eltesszük a spájzba – fogyasztásig.

 

Mely betegségekre alkalmazhatjuk a bodzát?

Lázzal járó megbetegedések és influenzás fertőzések

A náthával és lázzal járó megfázásra és influenzára nagyon találó az a frappáns mondás, hogy “kezeléssel együtt egy hétig tart, kezelés nélkül pedig hét napig”.
Ha sikerült elkapnunk a rengeteg bosszúságot okozó influenzavírusok egyikét, akkor nincs mit tennünk, át kell vészelnünk a betegséget. (Szigorú ágynyugalom, bőséges folyadék- és vitaminpótlást ajánlott!) A betegséget nehézfegyverzettel, azaz antibiotikummal úgysem lehet megszüntetni.
A bodzából előállított izzasztó készítmények és teák enyhülést hozhatnak azáltal, hogy megteszik az első lépést a gyógyulás irányába, azaz a szervezet saját védekező erőinek mobilizálásával megkezdődik a méregtelenítés.

A felső légutak gyulladása

A kiváltó ok lehet meghűlés vagy vírusfertőzés, de különféle vegyi ingerek illetve egyes ragályos betegségek is kiválthatják a hörgők gyulladását. A megfázással járó enyhe tüneteket mindannyian jól ismerjük, de vigyázzunk, semmi esetre sem szabad lábon kihordani. A krónikussá vált broncitist (hörghurut) komolyan kell venni. Ebben az esetben már nem segít a bodzakúra!

A veseműködés zavara

A veseműködés zavarát kiváltó okok igen sokfélék lehetnek: a húgyutak megfázása következtében a vizeletkiválasztás fájdalmassá válik, valamint narkózis és bizonyos gyógyszerek, illetve olyan vírusos megbetegedések, mint pl. a hepatitisz is állhatnak a háttérben. (A tünetek tartóssá válása esetén feltétlenül orvoshoz kell fordulni!)
Először próbálkozhatunk az enyhén vízhajtó bodzavirág teával. Az adagolással legyünk óvatosak! A legjobb, ha más gyógynövényekkel együtt alkalmazzuk, mert az erős vízhajtás következtében szintén vesegyulladás alakulhat ki.

Diabetes mellitus

A cukorbetegség a glükózanyagcsere zavara, amely különböző formákat ölthet. Az orvosok a vércukorértékek, a vizeletben kimutatható cukor vagy az inzulinhiány alapján könnyen fel tudják állítani a diagnózist.
A diabétesz jellegzetes tünetei a gyakori vizeletürítés, testsúlycsökkenés, fáradékonyság, a férfiaknál a potencia-, nőknél a menstruációs zavarok. A betegség örökletes eredetű is lehet.
A homeopátiás bodzakészítményekkel történő kezelés a fent említett tünetekből adódik: a bodza méregtelenítő, immunválaszt serkentő, ellenálló képesség fokozó és erősítő hatású.

-----------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

Weblap látogatottság számláló:

Mai: 19
Tegnapi: 206
Heti: 857
Havi: 4 409
Össz.: 1 676 788

Látogatottság növelés
Oldal: FÜVES
Soniboy honlapjára tévedtel! - © 2008 - 2024 - soniboy.hupont.hu

A Hupont.hu weboldal szerkesztő segítségével készült. Itt Önnek is lehetséges a weboldal készítés.

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »