A gyömbér nagyon egzotikus növénynek tűnik, hiszen főleg az ázsiai konyhák használják. De a mi klímánkon is könnyen termeszthető.
Nagyon szereti a nedves környezetet, ilyen helyen jobban fejlődik, nagyobb gumókat növeszt.
A termesztéshez olyan gyömbért válasszunk, amin már látszanak a szemek! A cserépben a gumó mellett bőven maradnia kell helynek, mert a növény nőni fog. A cserepet megtöltjük kissé kötött virágfölddel (keverhetünk bele egy kis agyagos földet is), bele-tesszük a gumót szemmel felfelé, és betakarjuk 3-4 cm vastagon. Alaposan meglocsoljuk, esetleg letakarjuk fóliával vagy üveglappal (a párában könnyebben megindul a növény fejlődése). A cserepet meleg, félárnyékos helyen tartjuk.
Ha gyorsítani szeretnénk a növény fejlődését, akkor érdemes előcsíráztatni. Egy tálba annyi vizet öntünk, hogy a gumó a feléig érjen. A vizet naponta cseréljük, megforgatjuk a gyömbért, és meleg helyen tartjuk a tálat.
Ha a szabadban a hőmérséklet stabilan 10 fok fölé emelkedik éjjel is, a növényt kiültetjük.
Az ültetés után kb. egy hónappal már megjelenik az első nádszerű levél, majd ha minden jól megy, egész kis telep fog nőni. A telep szélén lévő gumókat már július, augusztus környékén felszedhetjük, de megvárhatjuk a teljes érést is. Amikor a levélzet nyár végén száradni kezd, már nem öntözzük, hagyjuk teljesen leszáradni. Ezután felszedjük a termést a földből. Száraz, hűvös helyen tároljuk. Teszünk félre belőle a következő évi ültetéshez is.
Ha cserépben neveljük, akkor egy kis darabot a földben hagyunk, olyan helyre tesszük, ahol kb. 5 fok van télen is. Március környékén fokozatos öntözéssel kezdjük felébreszteni.